2012-10-22 21:15:07

Produženi boravak

2017./2018.

U našoj se školi provodi program produženog boravka za učenike prva tri razreda.
Rad u produženom boravku počinje nakon redovne jutarnje nastave i traje do 17 sati.
Odgojno - obrazovne skupine produženog boravka organizirane su kao homogene skupine učenika istog razrednog odjela (1. a, 1. b i 1. c ; 2. a; 2. b; 2. c;) i kao heterogene skupine sastavljene od dva razredna odjela ( 3. ac i 3. bc).

Radionice PB-a:

1.a Glazbeno – plesna radionica
1.b Zaboravljene igre
1.c Rukotvorine

2.a Životinjsko carstvo
2.b Šivati je lako, ako znaš kako
2.c Hokus – pokus

3.ac Šahovska grupa
3.bc Foto - film

Ciljevi programa su:

• pruziti ucenicima sigurno, ugodno i poticajno okruzenje
  • omoguciti djetetu puni osobni i socijalni razvoj s naglaskom na uvazavanju individualnih razlicitosti
  • raznovrsnim odgojno - obrazovnim sadrzajima povoljno utjecati na razvoj djetetovih vjestina i kompetencija, te stjecanje novih znanja
  • pripremiti ucenike za samostalno ucenje u daljnjem obrazovanju te razvijati potrebu cjelozivotnog ucenja

Program produzenog boravka realizira se kroz razlicita podrucja aktivnosti:
  • jezicno - komunikacijsko i kulturno - umjetnicko podrucje
  • matematicko - logicko i radno - tehnicko podrucje
  • sportsko - rekreativno i zdravstveno podrucje
  • drustveno - humanisticko podrucje

Vrijeme provedeno u produzenom boravku podijeljeno je na razlicite dijelove koji se izmjenuju: odgojno - obrazovni rad, slobodno i organizirano vrijeme. Dva puta u danu ucenici s uciteljicom odlaze u skolsku blagovaonicu na rucak i poslijepodnevnu uzinu, gdje se trudimo razvijati navike kulturnog ponasanja i stvaramo zdrave prehrambene i higijenske navike.

Nakon rucka je vrijeme za igru, odmor i rekreaciju po slobodnom izboru ucenika ili u organiziranim sportsko - rekreativnim aktivnostima na skolskom igralistu. Po povratku u ucionicu slijedi vrijeme za ucenje, ponavljanje i uvjezbavanje gradiva obradenog na nastavi, cesto kroz igru i razlicite zabavne zadatke. Preostalo vrijeme radimo na razrednim projektima, citamo, crtamo, slikamo, pjevamo, posjecujemo skolsku knjiznicu i sudjelujemo u razlicitim radionicama.

Produzeni boravak u nasoj skoli je mjesto igre, druzenja, ucenja i stvaranja. Posebno smo ponosni na likovne i druge kreativne radove kojima oplemenjujemo prostore u kojima boravimo.