2018-02-16 13:17:44

Tjedan materinjeg jezika u školskoj knjižnici

Povodom Međunarodnog dana materinjeg jezika, 21. velječe 2018., u školskoj knjižnici idući tjedan, od 19. – 23. veljače održavamo niz prigodnih aktivnosti i radionica na temu jezika, različitosti, višejezičnosti i multikuturalnosti.

Podsjećamo i vas na ovu zanimljivu temu i predlažemo da na svoj način obilježite taj dan.

Aktivnosti u školskoj knjižnici:

Učenici MYP-a podučavaju učenike PYP-a:

Četvrtak, 22. veljače 8:00 – 8:30 – Albanski ( Era & Vesa )
Petak, 23. veljače, 8:00 - 8:30 – Slovenski ( Antonio & Jaša )
Petak, 23. veljače, 9:45 – 10:30 - Ruski ( teachers : Kosta & Alex )

Izložba u knjižnici:
Embracing diversities / Volimo naše različitosti Četvrtak, 22. veljače, 8:00 – 8:45 – otvaranje izložbe – 4. a i učenici PYP-a – Predavanje o višejezičnosti / Lecture about multilingualism

Radionice za 3. i 4. razrede (prema dogovoru):
Mala škola glagoljice

Radionice za 1. i 2. razrede:
Čarolija prve rečenice – učenici imaju priliku upoznati se s knjigama na pomalo neobičan način – putem prve rečenice napisane u njoj.

Radionice za više razrede (prema dogovoru):
Razumiješ li što tipkam – radionica o pravilima izražavanja (i ponašanja) na društvenim mrežama i putem tehnologije.

Vidimo se u knjižnici!