2014-12-01 17:08:37

Medunarodni dan djeteta obiljezen u prvim razredima

U utorak, 20. studenog, ucenici prvih razreda su sa svojim uciteljicama na produzenom boravku obiljezili Medunarodni dan djeteta.
Ucenici su saznali koja su djecja prava i duznosti. Izrezivali smo otisak ruke i pisali svoja imena, ispisivali i ilustrirali djecja prava te na taj nacin izradili plakate koji ukrasavaju nase ucionice.
Kako bi ucenicima priblizili pojmove razlicitosti i prava na jednakost djece, upoznali smo se s ucenicima prvog razreda Hrvatske skole na engleskom jeziku.
Ucenici nacionalnog programa su im prezentirali pjesmu koju pripremaju za bozicnu priredbu, a ucenici Hrvatske skole na engleskom jeziku su nas naucili igrati Day - night (Dan - noc) igru.
Na kraju naseg druzenja, svi smo zajedno, crtajuci prava i duznosti djece, napravili veliki zajednicki plakat koji smo izlozili u predvorju skole.

Tekst pripremila: uciteljica Ivana Zabcic
Fotografije : uciteljice Kate Banozic, Ivana Pruzinec i Ivana Zabcic