2014-11-27 11:35:25

Djeca koja citaju postaju ljudi koji misle

Nikada nije naodmet podsjetiti se kako je citanje nezamjenjiva i neprocjenjiva aktivnost koju provodimo u slobodno vrijeme.
Povodom odrzavanja akcija skolske knjiznice - Samo citaj i Skolskog Interlibera, na satu razrednog odjela razgovarali smo o izreci: djeca koja citaju, postaju ljudi koji misle, te zakljucili da je citanje nesumnjivo korisno i da kroz citanje knjiga ucimo, zabavljamo se, razvijamo vokabular , govorne vjestine i obogacujemo um i duh.

Citanje potice mastu i kreativnost pa smo na izvannastavnoj aktivnosti Male rukotvorine odlucili urediti i kutak ispred nasih ucionica kako bismo i ostale ucenike potaknuli na citanje.
Izradili smo naslovnice omiljenih knjiga te otkrili da je ove godine u nasem razredu hit knjiga Gregov dnevnik, J. Kinneya.

Tekst i fotografije priredila uciteljica Bojana Spasov