2014-10-30 12:56:51

Tko je pisac?

U mjesecu knjige, kao jedan od projekata za poticanje citanja i kreativno stvaralastvo koje smo proveli s nizim razredima, bila je i radionica "Tko je pisac?".

U njoj su sudjelovali ucenici 2. i 3. razreda. Pokusali smo im pribliziti proces kreativnog pisanja, upregnuti njihovu mastu na nacin da i sami budu stvaraoci. Ovom prilikom, bili su pisci koji zamisljaju lik Pisca: cime se bavi, kako zivi, kakav je posao "pisanje knjiga", pokusali su se zamisliti u ulozi pisca i baviti se njegovim poslom.

Mnogi su zakljucili da pisci i nisu tako tajanstveni kako se na prvi pogled cine, ali i da se njihovim zvanjem ne moze baviti svatko tko pozeli.

Kao rezultat zabavnih i poucnih radionica, prikupili smo mnostvo zanimljivih likova pisaca, ciju izlozbu mozete pogledati u skolskoj knjiznici.

Irena Safarik Zupic, knjiznicarka