2014-10-14 11:51:40

Dobro dosli u Mjesec hrvatske knjige!

Mjesec knjige logo

Dragi ucitelji, ucenici i roditelji,
    i ove godine od 15. listopada do 15. studenog traje nas Mjesec knjige! Pripremili smo vam puno zanimljivih dogadanja vezanih uz knjige i citanje i veselimo se sto cemo zajednicki u njima sudjelovati.

• 15 MINUTA ZA KNJIGU
I ove godine ponavljamo akciju u kojoj sve ostavljate sa strane i 15 minuta uzivate samo u citanju.
Na dogovorene datume, kad se oglasi nas znak sa skolskog razglasa, tocno u podne ako ste jutarnja i tocno u 15 sati ako ste popodnevna smjena uzimate svoju knjigu koju ste pripremili i 15 minuta samo citate!

Datumi su:

17. listopada,

29. listopada,

6. studenog,

14. studenog

(u 12:00 i u 15:00 sati)

• NATJECAJ ZA NAJLJEPSU PJESMU

U knjiznici cemo postaviti kutiju u koju mozete anonimno (pod sifrom) dostaviti najljepsu pjesmu koju ste napisali.
Natjecaj traje do 15. studenog, kada ce ziri odabrati pobjednika i uruciti mu prigodnu nagradu.

• KNJISKI PUNKT

Vlasnik ste knjige koju ste procitali, odusevila vas je i zelite to podijeliti s jos nekim? Proslijedite je dalje, zamijenite novom!
U prostorima skole koji su najfrekventniji, kako za ucenike tako i za nastavnike postavit cemo "punktove" na kojima mozete medusobno razmjenjivati knjige koje ste procitali.

• SKOLSKI INTERLIBER

Ucenici ce imati priliku prodavati i razmjenjivati vlastite knjige u prostorima skole. Predvideni datum je 19. studenog.

• NOC U KNJIZNICI

Ako moze "Noc u muzeju", moze i "Noc u knjiznici".
Jednu noc u skolskoj knjiznici ucenici i knjiznicarke ce pokusati osmisliti i ispricati svoju "Pricu za laku noc" i vidjeti kako je to prenociti u svijetu knjiga.

• RADIONICE, KVIZOVI I SVE OSTALO

Tijekom cijelog mjeseca u skolskoj knjiznici odvijat ce se aktivnosti vezane uz citanje, pisanje, knjige i knjiznice.

Nadamo se da cete nam se pridruziti, posjecivati knjiznicu, citati knjige, pricati price i uzivati s nama!

Vase skolske knjiznicarke:

Irena Safarik