2014-05-12 22:06:19

Upoznajemo "zelene alate" iz naseg vrta

Svaki dan kroz prozor nase ucionice gledamo promjene i napredovanje biljaka u skolskom vrtu. Sunce je izmamilo prve cvjetne glavice nevena i nas na zrak.

Kako je sve u nasem vrtu uzgojeno prema zakonima permakulture i potpunosti iskoristivo, odlucili smo izraditi macerat od nevena (nevenovo ulje), koje je prirodno blagotvoran preparat za kozu.

Upustili smo se u pripremu, ali uciteljica se dosjetila da vjezbamo i pisanje izvjestaja koje smo ove godine ucili. Tako sada mozete procitati izvjestaj o ovoj akciji i pogledati fotografije.

Jedino vam jos ne mozemo ponuditi nase ljekovito ulje jer mora odstajati na prozorskoj dasci neko vrijeme.

Irena Brodej Balestrin, dipl. uc.

IZVJESTAJ O PRIPREMI NEVENOVOG ULJA

Ucenici 2. b razreda su 28. 4. 2014. brali nevene u vrtu svoje skole, kako bi pripremili nevenovo ulje.
U razredu su trgali latice nevena i stavljali ih u staklenku.
Polijevali su ih maslinovim uljem. Staklenku su stavili na prozor kako bi je grijalo sunce.

Karla B. i Lucija (2.b)