2012-11-15 17:00:39

Obrazovne poveznice

Hrvatski jezik i knjizevnost

Glazbena kultura

Rock opera Gubec beg - Ivica Krajac, Karlo Metikos i Miljenko Prohaska autori su prve hrvatske (a pete u svijetu) rock-opere, nazvane po vodi Seljacke bune.
Napisana je i skladana krajem 1971. godine po narudzbi Hrvatskog narodnog kazalista iz Zagreba, a pod utjecajem zavrsenog Hrvatskog proljeca te priblizavanja 400. obljetnica Seljacke bune. Rock opera je nakon svoje praizvedbe 5. ozujka 1975. dozivjela nezapamcen uspjeh. Ovdje mozete poslusati najpoznatije songove:

Engleski jezik i knjizevnost

• Izdavacka kuca Oxford University Press je pripremila mrezne stranice za ucenike Student Pages, s vjezbama i svim audio materijalom koji prate udzbenik.
    Vjezbe koje su dostupne vezane su uz nastavne jedinice i cjeline te ucenicima pruzaju mogucnost da provjere svoje znanje i razumijevanje gradiva.
  • Projekt Gutenberg - besplatne elektronicke knjige

Njemacki jezik

Latinski jezik i obiljezja rimske civilizacije

Kineski jezik i kultura

Priroda, Biologija i Kemija

• Ljetna tvornica znanosti - Preko ljeta napokon imas malo vremena? Prijavi se na ljetnu skolu! Sa studentima kroz radionice ucis o znanosti, zabava je osigurana!
  • Noc biologije - Pozivamo vas na ovaj jedinstveni interaktivni dogadaj gdje vam studenti priblizavaju biologiju na vrlo kreativne nacine.
  • ZOO Zagreb - Predlazemo radionice, proslave rodendana i mnoge druge aktivnosti koje organiziraju edukatori naseg Zooloskog vrta u Zagrebu.
  • Hrvatsko biolosko drustvo - Razlicita bioloska predavanja, natjecanja i ostale aktivnost biologa u Hrvatskoj.
  • Hrvatsko kemijsko drustvo - Imas pitanje? Zanimaju te testovi s natjecanja? Pogledaj tko je osvojio medalje na kemijskoj olimpijadi (medu njima je i nas bivsi ucenik). Sve to i jos vise imas na e-skoli kemije!

• Jos nekoliko poveznica za one koji zele znati vise:
  • Biologija - Novosti iz svijeta biologije.
  • Znanost.com
  • Hrvatski znanstveni portal
  • Znanost.org

• Na engleskom:
  • Biology - Zanimljivi pokusi, novosti iz svijeta biologije i jos mnogo toga!
  • Chemistry - Zanimljivi pokusi, novosti iz svijeta kemije i jos mnogo toga!

Geografija

Astronomija