2017-11-28 10:18:02

Prihvaćamo različitosti

Dana 16. 11. 2017. u produženom boravku, učenici prvih razreda obilježili su Međunarodni dan tolerancije.

Kako bismo učenike senzibilizirali za pojam tolerancije pogledali smo priču H.C. Anderesena: Ružno pače.
Razgovarali smo o osjećajima, kako se pače osjećalo kada su ga odbacivali, a kako kada je bilo prihvaćeno, ali i kako bismo se mi osjećali u takvoj situaciji.

Učiteljice su u svome razredu pripremile aktivnosti koju potiču razrednu koheziju, likovne radionice u učionici te zajedničku likovnu radionicu na školskome dvorištu vezanu na temu tolerancije – Različitost nas obogaćuje.

Nekoliko dana nakon dana tolerancije, 20.11.2017. uslijedio nam je i Međunarodni dan djeteta koji također obilježavamo kroz razgovor o dječjim pravima, raznolike aktivnosti i radionice. Povezujući toleranciju i dijete stvaramo pozitivnu priču u kojoj su djeca glavni glumci.

Kako bismo se prisjetili i djece koju su takva prava zaobišla, u tom tjednu obilježili smo, simboličnim paljenjem lampaša u dvorištu škole, Dan sjećanja na žrtve Vukovara.

Učiteljice produženog boravka: Ivana, Marija, Sanja