2017-05-22 18:35:01

Posjete školskoj knjižnici

Učenici 2. b razreda u produženom boravku svaku srijedu idu u posjet školskoj knjižnici.
Tada vraćaju i posuđuju knjige koje čitaju za lektiru ili u svoje slobodno vrijeme.

Naučili su pravila ponašanja u knjižnici te ih se i pridržavaju. Prilikom posjete školskoj knjižnice, učenici imaju priliku čitati i knjige koje nisu namijenjene posuđivanju: enciklopedije, Guinnessovu knjigu rekorda, zagonetke. Knjižničarka Irena rado ih upućuje na nove i njima prilagođene knjige, časopise ili slikovnice.

Tihana: U knjižnici mi je najdraža knjižničarka i stripovi Tom i Jerry.
Laura: Volim ići u knjižnicu zato što tamo ima knjiga koje volim.
Nuša: Mislim da je naša knjižnica jako dobra knjižnica.
Mara: Volim ići u knjižnicu zato što ima puno knjiga, a ja volim čitati. Najdraže mi je što tamo mogu čitati koliko želim.
Sebastian: Volim knjižnicu jer ima fora knjige.
Stela: Ono najbolje u knjižnici su stripovi. Knjižnica je super.
Maria: Knjižnica je jako lijepo mjesto. Knjige te uče puno o čitanju, učiš čitati nove riječi koje nikada nisi čuo. Jako volim čitati knjige.
Luka: Mislim da je knjižnica najbolje mjesto za čitanje.
Ana: U knjižnicu volim ići zato što učim puno novih riječi. Najdraže mi je kad pročitam nešto zanimljivo.

Učiteljica Iva Pendeš