2017-02-07 11:46:33

Akcija skupljanja slikovnica povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga

Dragi učenici i roditelji,

Međunarodni dan darivanja knjiga obilježava se 14. veljače svake godine i volonterski je projekt kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju kod djece te ih potaknuti da više čitaju.

Povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga i naša škola priključuje se velikoj akciji prikupljanja slikovnica pod nazivom „ Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj“, kojoj je cilj prikupiti što više slikovnica i time razveseliti i uljepšati boravak djece u bolnicama, domovima zdravlja i mjestima na kojima se djeca okupljaju.

Pozivamo vas da nove ili rabljene i očuvane slikovnice koje su djeca pročitala ili prerasla donesete u našu školsku knjižnicu od 7. 2. do 17. 2. 2017.

Slikovnice ćemo odnijeti u Knjižnicu Knežija koja će slikovnice uputiti na najpotrebnija mjesta u našem gradu.
Nadamo se da ćete se odazvati ovoj akciji i razveseliti dječja srca.

Srdačan pozdrav,
Irena Šafarik, školska knjižničarka