2016-12-19 14:50:33

Posjet pravobraniteljici za djecu

Poštivanje ljudskih prava preduvjet je mira u svijetu i skladnog razvoja svih naroda i država. O ljudskim se pravima danas puno govori, ali ih se, na žalost, često krši.

Želeći zaštititi prava djece kao najranjivije skupine u društvu, Generalna je skupština Ujedinjenih naroda 20. studenoga 1959. godine usvojila Deklaraciju o pravima djeteta, a 1989. godine Konvenciju o pravima djeteta.
Te je dokumente prihvatila i Republika Hrvatska i oni su osnova za zaštitu dječjih prava u našoj zemlji. Tko se brine o provedbi tih propisa naučili smo na satu građanskog odgoja.

Stečeno znanje provjerili smo i dopunili u razgovoru s pravobraniteljicom za djecu gđom Ivanom Milas Klarić.
Posjetili smo je u uredu u Teslinoj 10 i kroz igru i razgovor saznali više detalja o toj temi.

Saznanja koja smo stekli iskoristit ćemo kao poticaj za naša daljnja istraživanja i učenje.