2016-11-11 12:47:30

Susret s književnikom Božidarom Prosenjakom

U petak, 11. studenog 2016., učenici sedmih razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Knežija i prisustvovali susretu s poznatim književnikom Božidarom Prosenjakom, piscem naše nagrađivane knjige Divlji konj, koja je ujedno i uvedena kao obvezna školska lektira.

Na početku smo se iznenadili ugodnom dobrodošlicom i predstavom koju je izveo poznati kazališni glumac Rajko Bundalo. Nakon predstave koja je potpuno oživjela knjigu upoznali smo Božidara iz dubine njegovog života te čuli i nekoliko smiješnih i zanimljivih priča.
Poručio nam je da su većina njegovih djela inspiracija njegovog života i da zavolimo život kakav jest, jer sve ima svoje prednosti i svrhu. Kako bi i on sam rekao: "Kako u životu sada siješ, tako ćeš u budućnosti žeti".

Učenici 7. razreda i knjižničarka Irena Šafarik