2016-11-08 12:20:34

Građani u obilasku HRT-a

Svi učenici znaju koliko je televizija važna u suvremenom svijetu.
Ona nas zabavlja, informira i podučava.

Zato se 3. studenog skupina učenika osmih razreda u okviru nastave građanskog odgoja uputila u posjet Hrvatskoj radioteleviziji, na Prisavlje.
Kroz nepregledne hodnike naše najstarije televizijske kuće, brojne studije i urede provela nas je gospođa Nada Chedid. Jako nam se svidio maleni studio obložen spužvom koja upija svaki zvuk. Zanimljiv je bio i obilazak prostorija Informativnog programa gdje smo vidjeli neke od poznatih novinara.
Još su nam dva studija ostala u sjećanju: jedan manji u kojem se snima središnji Dnevnik i onaj najveći, za velike spektakle.
U razgovoru s našom voditeljicom saznali smo i razliku između javne i komercijalne televizije, a čuli smo i brojne anegdote iz povijesti HRT-a.

Ovim smo obilaskom na vrlo zanimljiv način proširili svoja znanja o ulozi medija u suvremenom svijetu. Složili smo se da nam je ovaj posjet svima bio jedan od najzanimljivijih i da ćemo ga preporučiti svima.