2016-11-03 11:35:00

Radionica "Da sam izumitelj"

Učenici nižih razreda imali su prilike u knjižnici sudjelovati u radionici "Da sam izumitelj".

Budući da obilježavamo 400 godina od objave njegovog djela "Machinae novae", predstavljen im je lik i djelo našeg poznatog izumitelja i jezikoslovca Fausta Vrančića, kao i pojmovi izum, patent, izumitelj.

Učenici su imali priliku upoznati se s Vrančićevim najpoznatijim izumima (padobranom, visećim mostom, mlinom itd.), a tada su i sami upotrijebili svoju moćnu dječju maštu i postali izumitelji nevjerojatnih izuma.

Tako smo došli do izuma raznih strojeva za teleportaciju, proizvodnju slatkiša, sreće i ljubavi, a kao najupotrebljiviji i najkorisniji oduševio nas je stroj za pisanje domaće zadaće. Neke od nacrte naših malih izumitelja pogledajte u galeriji, a u školi će biti izloženi pored učionica razredne nastave.

Irena Šafarik