2015-11-25 12:48:31

Dan sjećanja na žrtve Vukovara

U srijedu, 18. listopada učenici drugih razreda obilježili su Dan sjećanja na žrtve Vukovara.
Učenici su na nastavi naučili da je 18. 11. važan dan zbog sjećanja na ljude koji su poginuli u Domovinskom ratu i da je Vukovar dobio ime po rijeci Vuki.
Naučili su što je Vučedolska golubica i da ona simbolizira mir i poštivanje ljudi.
Crtali su Vučedolsku golubicu kredom i ugljenom.

Na produženom boravku učenici su na dvorištu škole zapalili lampione u znak sjećanja na žrtve Vukovara. Nakon paljenja lampiona poslušali su i pogledali prezentaciju o Vukovaru.
Saznali su kako je Hrvatska postala samostalna država, što je Vukovarski vodotoranj i što on simbolizira.

Učenici su poslušali himnu „ Lijepa naša domovino“ i naučili kako se ponaša tijekom slušanja himne.

Nakon slušanja himne učenici 2. a i c razreda temperama su slikali Vukovarski vodotoranj, a učenici 2.b i c razreda su rezanjem i lijepljenjem kolaž papira napravili mozaik na istu temu.

Neke od poruka učenika drugih razreda:

Živimo u toplini i ljubavi.
Neka se svi sjećaju kako je Vukovar ranjiv.
Poručujemo da se cijeni i poštuje nedužne ljude.

Tekst pripremila: učiteljica Ivana Žabčić
Fotografije pripremile: učiteljice Marina Čulin i Ivana Žabčić