2014-10-14 11:51:40

Mjesec hrvatske knjige 2015.

Mjesec knjige logo

Dragi ucitelji, ucenici i roditelji,
    i ove godine od 15. listopada do 15. studenog traje nas Mjesec knjige! Pripremili smo vam puno zanimljivih dogadanja vezanih uz knjige i citanje i veselimo se sto cemo zajednicki u njima sudjelovati.

• Carolija prve recenice
Ucenici imaju priliku upoznati se s knjigom na pomalo neobican nacin - preko prve recenice napisane u njoj.

• Ja citam!

Natjecaj za vas najbolji najbolji "citajuci selfie" s knjigom u

• SUSRET S PISCEM

Ucenici ce imati priliku porazgovarati i postavljati najrazlilcitija pitanja jednom od nasih poznatih knjizevnika za djecu. Kojem? Neka to bude iznenadenje

• POSJET INTERLIBERU

I ove godine idemo pogledati sto ima novog na Interliberu, najvecem hrvatskom sajmu knjiga, odabrati knjige za nasu knjiznicu i sudjelovati u ponekoj zanimljivoj radionici

• NOC U KNJIZNICI

Ako moze "Noc u muzeju", moze i "Noc u knjiznici".
Jednu noc u skolskoj knjiznici ucenici i knjiznicarke ce pokusati osmisliti i ispricati svoju "Pricu za laku noc" i vidjeti kako je to prenociti u svijetu knjiga.

• RADIONICE, KVIZOVI I SVE OSTALO

Tijekom cijelog mjeseca u skolskoj knjiznici odvijat ce se aktivnosti vezane uz citanje, pisanje, knjige i knjiznice.

Ove godine ucenici mogu sudjelovati on line u Nacionalnom kvizu za poticanje citanja

Nadamo se da cete nam se pridruziti, posjecivati knjiznicu, citati knjige, pricati price i uzivati s nama!

Vase skolske knjiznicarke:

Irena Safarik