2015-05-15 11:40:34

Posjet Volonterskom centru

Ŝto je volontiranje? Zašto volontirati? Tko može volontirati? Gdje se može volontirati?

To su samo neka od pitanja na koja su naši učenici dobili odgovore tijekom susreta s voditeljima Volonterskog centra Zagreb, 24. travnja 2015.

Volontiranje - besplatno, dobrovoljno ulaganje vlastitog vremena i znanja radi pomaganja drugima - dio je građanskog odgoja i obrazovanja, pa je to bio jedan od motiva našeg posjeta. Drugi je razlog bila izražena želja učenika da doznaju gdje se i kako mogu sami uključiti.
Ranije su neki od njih bili uključeni u međuvršnjačku pomoć ili u rad s mlađim učenicima, a još više ih je sudjelovalo u raznim humanitarnim akcijama prikupljanja pomoći. Sada su saznali više o mogućnostima volontiranja osoba mlađih od 15 godina, ali i o onim aktivnostima u koje će se moći uključiti već tijekom srednje škole.

Kroz sve to su ih u zanimljivoj radionici provele gospođe Andrea i Iva, na čemu im najljepše zahvaljujemo i nadamo se novoj suradnji!

Ljerka Bušić Rihtarec, prof.